• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • The Friday Night Escape

    ★★★★★

  • Dracula

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

  • Good Omens

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Alpha

    ★★

  • The Package

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Who Is America?

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Action Point

    ★★