Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
02
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
France

France

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry