Sort by

arshia has logged 377 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ars

Ars

1959
×
★★★
Edit this entry  
21
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Swindle

The Swindle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Le Bel Indifférent

Le Bel Indifférent

1957
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
26
La Luxure

La Luxure

1962
×
★★★½
Edit this entry