• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Stilts

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Behind the Looking Glass

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • My Favorite Dish of Yours

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Fading Memories

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Raising Kratos

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★