• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • We Own This City

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • The Northman

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Rooney

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Dopesick

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The United Way

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★★

  • Hot Damn

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ½

  • Timbered

  • Songbird

    ★★★

  • Your Honor

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roadkill

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Speed Cubers

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Like a Boss

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½