Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The United Way

The United Way

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Goal!

Goal!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greed

Greed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry