• Persuasion

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★½

  • The Little Things

  • WandaVision

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Pixie

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Duke

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★★★

  • Fatal Journey

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★