Sort by
  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • The Open House

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • The Cakemaker

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Rift

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • The Odyssey

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • Sami Blood

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★★

  • A United Kingdom

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Timecode

    ★★★★

  • Mercenary

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★★

  • The Cleanse

    ★★★

  • Pet

    ★★★½

  • Strike a Pose

    ★★★★

  • Greetings from Fukushima

    ★★★

  • Hedi

    ★★★

  • Don't Call Me Son

    ★★★★

  • Race

    ★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Life, Animated

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★★

  • Mother

    ★★

  • A Man Called Ove

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Sensoria

    ★★★

  • Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★★

  • Demon

    ★★½

  • Deathgasm

    ★★★★

  • Eddie: Strongman

    ★★★★

  • Iona

    ★★

  • Schneider vs. Bax

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Tag

    ★★

  • The Measure of a Man

    ★★½

  • Nina Forever

    ★★★★

  • The Case of Hana & Alice

    ★★★★

  • Grandma

    ★★★★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • The Hallow

    ★★★

  • The Witch

    ★★½

  • Alice Cares

    ★★★★

  • Here Is Harold

    ★★★★

  • The Postman's White Nights

    ★★★