Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eragon

Eragon

2006
×
★½
Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
26
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Australia

Australia

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read prior review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry