• Life of Pi

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★½

  • Barfi!

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Gangs of Wasseypur - Part 1

    ★★★★½

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★

  • Hugo

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Descendants

    ★★★★

  • The Help

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★★½

  • That Girl in Yellow Boots

    ★★★

  • The Other Guys

    ★★½

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★