• The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Wasteland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • My Favorite War

    ★★½

  • Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • DAU. Katya Tanya

    ★★★

  • DAU. Nora Mother

    ★★

  • DAU. Natasha

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Death Inhabits at Night

    ★★★★

  • Young Hunter

    ★★★½

  • Air Conditioner

    ★★½

  • The Nose or Conspiracy of Mavericks

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★

  • Lava

  • The Fall

    ★★★★

  • The Wolves

    ★★★

  • Fanny Lye Deliver'd

  • Nocturnal

    ★★

  • The Old Man Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Death Will Come and Shall Have Your Eyes

    ★★★½

  • Some Beasts

    ★★½

  • Workforce

    ★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • The Audition

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Synchronic

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Sleepwalkers

    ★★★★

  • Disco

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • Saturday Fiction

    ★★★

  • Atlantis

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Rialto

    ★★

  • Martin Eden

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★½

  • Don't Look Down

    ★★★

  • Adoration

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Bird Island

    ★★½

  • The Tree House

    ★★★½

  • Space Dogs

    ★★

  • Maternal

    ★★★½

  • Krabi, 2562

    ★★

  • The Fever

    ★★