Sort by

Alejandro has logged 45 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Budd

Billy Budd

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Sterile Cuckoo

The Sterile Cuckoo

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★
Edit this entry  
22
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Adoration

Adoration

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
Edit this entry  
11
Moffie

Moffie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rialto

Rialto

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Maternal

Maternal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Will Come and Shall Have Your Eyes

Death Will Come and Shall Have Your Eyes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Workforce

Workforce

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Edit this entry