Arthur has logged 18 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Rua das Casas Surdas

A Rua das Casas Surdas

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Silence of the Sky

The Silence of the Sky

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Às Margens

Às Margens

×
★½
Edit this entry  
27
Another Empty Space

Another Empty Space

×
★★½
Edit this entry  
27
Outono Celeste

Outono Celeste

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
As Três

As Três

×
★★★
Edit this entry  
26
Sesmaria

Sesmaria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Serena

Serena

2014
×
★½
Edit this entry  
16
The Beginning of Life

The Beginning of Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
August

August

2011
×
½
Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry