Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
13
Um Dia na Vida

Um Dia na Vida

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Edit this entry  
08
Elena

Elena

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Executive Order

Executive Order

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Edit this entry  
18
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★
Edit this entry  
05
Em Busca de um Lugar Comum

Em Busca de um Lugar Comum

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Limite

Limite

1931
×
Edit this entry  
14
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fracture

Fracture

2007
×
★★
Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★
Edit this entry  
07
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bus 174

Bus 174

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry