Sort by

Arthur92998 has logged 186 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Partida

Partida

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Golden Mouth

Golden Mouth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
30 Dias - Um Carnaval Entre a Alegria e a Desilusão

30 Dias - Um Carnaval Entre a Alegria e a Desilusão

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luccas Neto em: Uma Babá Muito Esquisita

Luccas Neto em: Uma Babá Muito Esquisita

2019
×
½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★½
Edit this entry  
25
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tron

Tron

1982
×
★½
Edit this entry  
02
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Relatos do Front

Relatos do Front

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★½
Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry