RSS feed for arthur

arthur has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry