RSS feed for arthur
  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • One Small Step

    ★★★★

  • Sister

    ★★★½

  • Purl

    ★★

  • Guaxuma

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Animal Behaviour

    ★★½

  • Lifeboat

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Black Sheep

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Duck Butter

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Me, My Phone & I

  • Black Panther

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Colette

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Fauve

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★★½

  • Marguerite

    ★★★★

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★

  • Weekends

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • A Night at the Garden

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Suburbicon

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½