RSS feed for arthur
  • The Incredibles

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Elephant

    ★★★½

  • Spy Kids 3-D: Game Over

  • Finding Nemo

  • The Hours

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★

  • Spy Kids

    ★★★½

  • Unbreakable

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Magnolia

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★½

  • All About My Mother

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

  • The Matrix

  • Cruel Intentions

    ★★★½

  • Central Station

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Toy Story

  • Fallen Angels

    ★★★½

  • Clueless

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★½

  • Back to the Future Part III

  • Paris Is Burning

    ★★★★

  • Back to the Future Part II

  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Explorers

    ★★½

  • Back to the Future

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • Sixteen Candles

  • Return of the Jedi

  • Blade Runner

    ★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★

  • House

    ★★½

  • Star Wars

    ★★★½

  • Taxi Driver

  • Badlands

    ★★★½

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★

  • Le Bonheur

    ★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★½

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★

  • Modern Times