lau has logged 73 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Goat

Goat

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charming

Charming

2018
×
Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Home Movies

Home Movies

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry