lau has logged 22 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Push

Push

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carrossel 2: O Sumiço de Maria Joaquina

Carrossel 2: O Sumiço de Maria Joaquina

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Carrossel: O Filme

Carrossel: O Filme

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry