• Squid Game

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Death of Me

    ★½

  • Sightless

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Antebellum

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Lingering

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★★★

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Ghosting: The Spirit of Christmas

    ★★★★½

  • Merry Liddle Christmas

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★½

  • Jexi

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★