Jazz has logged 59 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
At the Devil's Door

At the Devil's Door

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl in Lovers Lane

The Girl in Lovers Lane

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shelley

Shelley

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darling

Darling

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Exam

Exam

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Amateur

Amateur

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gayby Baby

Gayby Baby

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry