Jazz has logged 366 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
No Sleep 'Til Christmas

No Sleep 'Til Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Merry Liddle Christmas

Merry Liddle Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marry Me For Christmas

Marry Me For Christmas

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
Edit this entry  
28
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry