• Killing Them Softly

    ★★★★

  • Friday the 13th: A New Beginning

    ★★★

  • Braindead

    ★★★★★

  • Midori

    ★★★½

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Day of the Dead

    ★★★★★

  • The House by the Cemetery

    ★★★★

  • City of the Living Dead

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★★

  • Nine Inch Nails: Broken

    ★★★★½

  • Hook

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★★

  • Retard-o-Tron

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★