• Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Life's Too Short

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Porcelain DeLorean

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

  • King Richard

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½