Brett has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maestro

Maestro

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bird & The Whale

The Bird & The Whale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Henrietta Bulkowski

Henrietta Bulkowski

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Sister

Sister

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Memorable

Memorable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daughter

Daughter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Town

The Town

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry