Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ophelia

Ophelia

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Given

Given

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
11
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
Edit this entry  
08
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Butler: Book of the Atlantic

Black Butler: Book of the Atlantic

2017
×
Edit this entry  
28
Black Butler: Book of Murder

Black Butler: Book of Murder

2014
×
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Edit this entry  
11
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★
Edit this entry