• Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Report

    ★★½

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Freedom Fields

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Wajib

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • The Keepers

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • I Still Hide to Smoke

    ★★★★½

  • The Beach House

    ★★

  • 13th

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Holy Hell

  • Tickled

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★