• Godzilla vs. Kong

  • Pebbles

  • Prisoners of the Ghostland

  • Dear Future Children

  • Red Post on Escher Street

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Forest of Love: Deep Cut

  • Days

  • The Trouble with Being Born

  • The Woman Who Ran

  • No Hard Feelings

  • Undine

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Kajillionaire

  • Little Women

  • Black and Blue

  • The Forest of Love

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Babyteeth

  • Joker

  • The Assistant

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Vitalina Varela

  • Anna

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • The Wild Goose Lake

  • The Whistlers

  • Atlantics

  • Deerskin

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Roads

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • System Crasher

  • Give Me Liberty

  • Aren't You Happy?

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • The Nightingale

  • Loro

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Hamburger Gitter

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Capernaum

  • Dogman

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake