RSS feed for DocNoboDy
  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Chintu Ka Birthday

    ★★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Kappela

    ★★★½

  • Baaghi 3

  • Forensic

    ★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Papam Cheyyathavar Kalleriyatte

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Trance

    ★★★½

  • Love Aaj Kal

    ★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★½

  • Shylock

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Driving Licence

    ★★★½

  • Prathi Poovankozhi

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Mardaani 2

    ★★★

  • Mamangam

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Chola

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Kettiyollaanu Ente Maalakha

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Helen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Under World

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Kaithi

    ★★★★

  • Bigil

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Ravening

    ★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Sky Is Pink

    ★★★★

  • Vikruthi

    ★★★½

  • Asuran

    ★★★★

  • War

    ★★★

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Moothon

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Love Action Drama

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Saaho

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ambili

    ★★★½

  • Kalki

    ★★½