arwen has logged 18 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot

1958
×
★★★
Edit this entry  
21
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Butler

The Butler

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry