• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Three Perfect Daughters

  • Under the Riccione Sun

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Sinister Stalker

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Same Time, Next Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Aquile randagie

  • Jesy Nelson:

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Don't Stop Me Now

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★★

  • When Mom Is Away

    ★★★

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★★

  • Rent

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Second Act

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½