ari has logged 108 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Buried

Buried

2010
×
Edit this entry  
27
When Mom Is Away

When Mom Is Away

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pete's Christmas

Pete's Christmas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pimp

Pimp

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where Am I Going?

Where Am I Going?

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry