RSS feed for aSak
  • Extraction

    ★★½

  • Penance Lane

    ★½

  • Uncorked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Patients of a Saint

    ★½

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • School of the Damned

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Killer Sofa

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Art of the Dead

    ★★

  • The Young Cannibals

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • The Coldest Game

    ★★★

  • James vs. His Future Self

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Holiday Hell

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • A Night of Horror: Nightmare Radio

    ★★

  • Limbo

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 7500

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Escape Plan: The Extractors

    ★½

  • Return to Horror Hotel

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Kill Team

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½