RSS feed for aSak
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★½
Edit this entry  
13
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
01
James vs. His Future Self

James vs. His Future Self

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Fermat's Room

Fermat's Room

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Extraordinary Journey of the Fakir

The Extraordinary Journey of the Fakir

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Penance Lane

Penance Lane

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Talvar

Talvar

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ghazi Attack

The Ghazi Attack

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
A Night of Horror: Nightmare Radio

A Night of Horror: Nightmare Radio

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Edit this entry