RSS feed for Hamid

Hamid has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
½
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
Edit this entry  
05
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Incarnate

Incarnate

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Patient Seven

Patient Seven

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Middle Man

Middle Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dark Tapes

The Dark Tapes

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Eichmann Show

The Eichmann Show

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry