RSS feed for Hamid

Hamid has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Terrifier

Terrifier

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Haunted Curiosity Shop

The Haunted Curiosity Shop

1901
×
Edit this entry  
23
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1908
×
Edit this entry  
22
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Edit this entry  
04
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★½
Edit this entry  
16
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Gateway

The Gateway

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
13
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
04
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Saw: The Final Chapter

Saw: The Final Chapter

2010
×
Edit this entry