aSak has logged 172 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
Edit this entry  
14
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Phenomenon

The Phenomenon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Extinction: The Facts

Extinction: The Facts

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Scandal in 97

Scandal in 97

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
28
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Murer: Anatomy of a Trial

Murer: Anatomy of a Trial

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deathcember

Deathcember

2019
×
★½
Edit this entry  
19
A Perfect Crime

A Perfect Crime

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ökozid

Ökozid

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghost Stories

Ghost Stories

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
23
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Plagues of Breslau

The Plagues of Breslau

2018
×
★★
Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Serial Killer's Guide to Life

A Serial Killer's Guide to Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Target Number One

Target Number One

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
03
Resistance

Resistance

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Edit this entry