Sort by

asapsunscreen has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
30
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
Edit this entry  
17
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heist

Heist

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Profile

Profile

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terre Thaemlitz: Give Up On Hopes And Dreams

Terre Thaemlitz: Give Up On Hopes And Dreams

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Shockproof

Shockproof

1949
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hud

Hud

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
Edit this entry  
29
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry