Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow Man

Shadow Man

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
G-Force

G-Force

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once

Once

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hoax

Hoax

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Garfield

Garfield

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry