Sort by

Tyler Kershaw has logged 29 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula in Love

Dracula in Love

2018
×
Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nuns on the Run

Nuns on the Run

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mile End Purgatorio

Mile End Purgatorio

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★½
Edit this entry  
13
The Misandrists

The Misandrists

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1974
×
★★
Edit this entry  
11
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Edit this entry  
11

"..." Reel Five

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Karski Report

The Karski Report

2010
×
★★★★
Edit this entry