Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
9to5: The Story of a Movement

9to5: The Story of a Movement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!!

Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Bio-Broly

Dragon Ball Z: Bio-Broly

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dragon Ball Z: The Return of Cooler

Dragon Ball Z: The Return of Cooler

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Super Android 13!

Dragon Ball Z: Super Android 13!

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Ball Z: The History of Trunks

Dragon Ball Z: The History of Trunks

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
1921

1921

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valentino's Ghost

Valentino's Ghost

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry