• What Is a Woman?

    ½

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • They/Them

    ★½

  • Easter Sunday

  • Luck

    ★½

  • Purple Hearts

    ★½

  • Not Okay

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★★

  • Trevor: The Musical

    ★★★★½

  • The Man From Toronto

    ★½

  • Rise

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • The Princess

    ★★½

  • Martin: The Reunion

    ★★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Endangered

    ★★★★½

  • PRIDE: To Be Seen - A Soul of a Nation Presentation

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Hollywood Stargirl

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Interceptor

    ★½

  • ASSEMBLED: The Making of Moon Knight

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Good Mourning

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Firestarter

    ★½

  • The Valet

    ★★★

  • Sneakerella

    ★★½

  • Our Father

    ★★

  • Senior Year

  • Along for the Ride

    ★★★½