Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Oprah + Viola: A Netflix Special Event

Oprah + Viola: A Netflix Special Event

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catwoman: Hunted

Catwoman: Hunted

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
TINA

TINA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Gone

Gone

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Killing Hasselhoff

Killing Hasselhoff

2017
×
★★
Edit this entry  
27
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
Edit this entry  
26
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
Edit this entry  
25
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
Edit this entry  
25
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Road Fury: The Tools of the Wasteland

Road Fury: The Tools of the Wasteland

2015
×
Edit this entry  
24
Fury on Four Wheels

Fury on Four Wheels

2015
×
Edit this entry  
24
The Five Wives: So Shiny, So Chrome

The Five Wives: So Shiny, So Chrome

2015
×
Edit this entry  
24
HAIM: Behind the Album

HAIM: Behind the Album

2017
×
Edit this entry  
24
Covid Diaries NYC

Covid Diaries NYC

2021
×
Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
MILF

MILF

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Bang the Drum Slowly

Bang the Drum Slowly

1973
×
★★★
Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Doula

Doula

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Martin: The Reunion

Martin: The Reunion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Learn to Swim

Learn to Swim

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
23
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Kid in King Arthur's Court

A Kid in King Arthur's Court

1995
×
★★★★
Edit this entry