Sort by

AsdfBatman has logged 1,233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clerks: The Lost Scene

Clerks: The Lost Scene

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sofia Coppola's Little Mermaid

Sofia Coppola's Little Mermaid

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Conscious Decisions

Conscious Decisions

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Nomad's Land

Nomad's Land

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Edit this entry  
02
Something Evil

Something Evil

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry