Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Asena Özoral

Asena Özoral

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Asena
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Asena’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • When I'm Done Dying

    When I'm Done Dying 2020

    ½ Watched by Asena Özoral 01 May 2022

    Ay ne kötü öyle kötü ki daha kötüsü yok öff iyi olmadığını biliyordum da bu kadar kötü de neyse ya

  • I, Daniel Blake

    I, Daniel Blake 2016

    ★★★★ Watched by Asena Özoral 02 Feb 2022

    Prosedür terörü

  • The Matrix Resurrections

    The Matrix Resurrections 2021

    ½ Watched by Asena Özoral 07 Jan 2022

    Hojam ven anlamadım sense8 mi izledim john wick mi

  • Dune

    Dune 2021

    ★★★★½ Watched by Asena Özoral 24 Oct 2021

    Jason momoa, oscar isaac ve javier bardem ayni karedeydi...

  • Squid Game

    Squid Game 2021

    ★ Watched by Asena Özoral 21 Oct 2021 3

    Mal

  • Gerçek Kesit: Manyak

    Gerçek Kesit: Manyak 2018

    ★ Watched by Asena Özoral 11 Aug 2021

    Ana kuzusu erkek... izlediğim tüm korku filmlerinden beter

  • A Quiet Place Part II

    A Quiet Place Part II 2020

    ★★★ Watched by Asena Özoral 23 Jul 2021

    Z kuşağı gümbür gümbür

  • Whatever It Takes

    Whatever It Takes 2000

    ★½ Watched by Asena Özoral 19 Jul 2021

    Çıtır james franco 🥵

  • Dude

    Dude 2018

    ½ Watched by Asena Özoral 15 Jul 2021

    Sonunda bişi olacak diye bekledim olmadı çok ilginç

  • Last Summer

    Last Summer 2021

    ★★½ Watched by Asena Özoral 15 Jul 2021 1

    sorry, i choose burak

  • Cruella

    Cruella 2021

    ★★½ Watched by Asena Özoral 13 Jun 2021 3

    selena gomez'in curella de vil şarkısı çalmadığı için 1 puan kırdım

  • Looking for Alaska

    Looking for Alaska 2019

    ★½ Watched by Asena Özoral 12 Jun 2021

    Kitabını severdim seni sevmedim

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 13
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro