Sort by

aneth🎬 has logged 552 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Correspondence

Correspondence

2020
×
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Topo

El Topo

1970
×
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
7 Days

7 Days

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry