ashanti has logged 81 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry