RSS feed for Donnie
  • Kung Fury II: The Movie

    ★★★

  • Uzumaki

    ★★★★

  • The Bone Box

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Yummy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Z

    ★★★½

  • Western Stars

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Room

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Terror in the Skies

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★½

  • Framing John DeLorean

    ★★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Furies

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★★