RSS feed for Donnie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trancers: City of Lost Angels

Trancers: City of Lost Angels

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bone Box

The Bone Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eli

Eli

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madman

Madman

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond The Walls

Beyond The Walls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prom Night

Prom Night

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brave New Jersey

Brave New Jersey

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo

Solo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
Read the review Edit this entry  
20
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Snatched

Snatched

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Read the review Edit this entry